آشنایی با فرمولاسیون پوشش های پودری (بخش چهار)

از موم ها برای اهداف متعددی در پوشش های پودری استفاده می شود.افزایش مقاومت خراشیدگی و سختی، افزایش لغزش، کاهش براقیت، کمک روزن رانی، عامل بافت دهی از جمله ویژگی موم ها است.

آشنایی با فرمولاسیون پوشش های پودری (بخش سه)

از بنزوئین در پوشش های پودری پلی استر و پلی استراپوکسی به مقدار 1-2/0 % به عنوان عامل گاز دار و ضد ایجاد سوراخ سوزنی برای ایجاد یکپارچگی در لایه رنگ استفاده می شود. اما تاکنون مکانیسم دقیق این فرایند و چگونگی ترکیب شدن این ماده مشخص نشده است .

آشنایی با فرمولاسیون پوشش های پودری (بخش دو)

مات کننده ها، شکل دهنده های سطح، کاتالیزورها و افزودنی های ضد الکتریسیته ساکن برای گروه دیگری از ترکیبات مناسب اند.

 

آشنایی با فرمولاسیون پوشش های پودری (بخش یک)

پوشش های پودری، پوشش هایی هستند که تقریباً تمام مواد اولیه آنها را مواد جامد تشکیل می دهند. این پوشش ها پس از مطالعات بسیار در سال 1962 وارد بازار مصرف شدند

رنگ‌ پودری چیست؟

رنگ‌های پودری پوشش های پودری شامل رنگدانه ها و افزودنی های پخش شده در یک بایندر تشکیل دهنده فیلم (رزین و عامل پخت) می باشند که بصورت پودرهای ریز تولید می شوند . چنین پودرهایی با یک تفنگ الکترواستاتیک بر روی سطوح مورد نظر پاشش می‌گردند.

مقرون به صرفه بودن رنگ های پودری

کوره های پخت رنگ پودری با توجه به نیاز کمتری به اگزوز خروجی گازها موجب کاهش اتلاف حرارت میشود که در کوره های پخت رنگ بر پایه حلال ها، لازم است تخلیه گازهای تولید شده در حین تولید از طریق مجاری بزرگتری انجام گیرد .

مزایای استفاده از پوشش های پودری

در سال های اخیر ضرورت ساخت محصولاتی که طی فرایند و مصرف، آلودگی کمتری را برای آب و هوا و محیط زیست داشته باشند، پیوسته رو به افزایش است.

چرخه رنگ پودری الکترواستاتیک

شابد دانستن پروسهء تولید این نوع از رنگها بتواند در شناخت رنگ های پودری موثرباشد.در ادامه ابتدا مراحل تولید رنگ پودری و سپس تجهیزات و ابزارآلاتی که برای تولید نیاز است را با هم بررسی میکنیم و بیشتر با هر دام آشنا خواهیم شد.

نحوه پاشیدن رنگ پودری

در پاشش رنگ پودر الكترواستاتيك،رنگ پودر از درون يك واحد تغذيه و از راه شيلنگ تغذيه به تپانچه (هاي) پاشش رنگ پودر، پمپ مي‌شود و رنگ پودر بدین ترتیب پاشیده می شود.

همه چیز در مورد رنگ پودری (بخش دو)

به رنگ پودری هیچ حلالی اضافه نمی گردد و همیشه حاضر برای مصرف با طیفهای استاندارد خود به بازار عرضه می گردد.

 

همه چیز در مورد رنگ پودری (بخش یک)

در صنعت فلزات ،رنگ پس از ورق آلات دومین هزینه را بخود اختصاص داده واز آنجائیکه در قسمت نهائی ساخت ، عمل میگردد از درجه مهمتری برخوردار می باشد .

 

مزیت های رنگ پودری نسبت به رنگ های مایع

شاید اولین چیزی که در مواجه با رنگ های پودری به ذهنتان خطور کند این باشد که رنگ های پودری به نسبت رنگ های مایع چه مزیت و ویژگی قابل توجهی دارند که باعث می شود بسیاری از صنایع به استفاده از این نوع رنگ ها ترغیب شوند ؟

مزیت های رنگ پودری نسبت به رنگ های مایع

شاید اولین چیزی که در مواجه با رنگ های پودری به ذهنتان خطور کند این باشد که رنگ های پودری به نسبت رنگ های مایع چه مزیت و ویژگی قابل توجهی دارند که باعث می شود بسیاری از صنایع به استفاده از این نوع رنگ ها ترغیب شوند ؟

ترکیبات رنگ پودری

در مورد رنگ های پودری این را باید بدانیم که این نوع از رنگ ها از چه ترکیباتی تشکیل شده اند.مسلما رنگ های پودری ترکیبات خاص خود را دارند و کاملا از از رنگهای مایع متفاوت هستند.شاید بتوان گفت که همین ترکیبات رنگ های پودری هستند که سبب افوت صددر صد آن ها از رنگهای مایع شده است.

نحوه انتخاب رنگ پودری

با توجه به تنوع تولیدی رنگ پودری میتوان متناسب با کاربرد هر یک از آنها در صنایع مختلف نسبت به انتخاب صحیح نوع رنگ پودری اقدام نمود

پوشش دهی و محاسبه هزینه رنگ پودری الکترو استاتیک

میزان پوشش دهی با رنگ پودری به دو عامل بستگی دارد:

وزن مخصوص و اندازه ذرات پودر

راهنمای نگهداری و انبار رنگ های پودری

رنگ پودری میبایست درجای خشک و خنک ( دمای کمتر از 30 درجه سانتی گراد ) نگهداری شوند .

آزمون های ویژه رنگ پودری

رنگهای پودری پس از پخت و تشکیل فیلم جامد پیوسته ای را تشکیل میدهند که بر اساس شرایط کاربر می توانند ارزیابی شوند

رنگ پودری طلایی

قدمت کشف طلا براساس کشفیات باستان شناسی به بیش از 4000 سال قبل از میلاد مسیح میرسد. براین اساس احتمالا اولین فلز کشف شده بشر می باشد

حلال رنگ پودری

با توجه به مقاومت شیمیایی و مکانیکی عمومی رنگهای صنعتی خصوصا رنگهای پودری الکترواستاتیک , پروسه ترمیم و یا تجدید فرآیند پس از پخت رنگ چندان به سادگی ممکن نیست .

راهنمای مشکلات رنگ پودری چکشی

راهنمای مشکلات رنگ پودری چکشی

کانوایرهای مونوریل چه ویژگی هایی دارند

عمده مصرف این نوار نقاله ها، در خطوط رنگ و سایر خطوط مونتاژ می باشد. خطوط رنگ پودری که به صورت اتوماتیک ساخته می شوند، از لحاظ ظرفیت و حجم کار انجام شده نسبت به خطوط دستی و یا نیمه اتوماتیک از مزایای بیشتری برخوردارند.

سیستم شستشو و آماده سازی سطح به روش اتوماتیک

در این سیستم قطعه کار بر روی ارابه و یا به  صورت آویز در کابین شستشو  قرار می گیرد. نازل ها ی شستشو به صورت متحرک، سطح  قطعه را اسکن می کنند. در برخی موارد، نظیر قطعات با ابعاد کوچکتر امکان حرکت رفت و برگشتی قطعات در مقابل نازل های ثابت وجود دارد.

رنگ کوره ای پودری الکترواستاتیک چیست

این نوع پوشش ها اگرچه در خاور دور با اقبال روبرو شد ولی در اروپا و امریکا مورد توجه واقع نشد. علت آن گران قیمت بودن این نوع پوشش های پودری در مقایسه با سایر انواع آن بود.

بالا