کانوایرهای مونوریل چه ویژگی هایی دارند

عمده مصرف این نوار نقاله ها، در خطوط رنگ و سایر خطوط مونتاژ می باشد. خطوط رنگ پودری که به صورت اتوماتیک ساخته می شوند، از لحاظ ظرفیت و حجم کار انجام شده نسبت به خطوط دستی و یا نیمه اتوماتیک از مزایای بیشتری برخوردارند.

سیستم شستشو و آماده سازی سطح به روش اتوماتیک

در این سیستم قطعه کار بر روی ارابه و یا به  صورت آویز در کابین شستشو  قرار می گیرد. نازل ها ی شستشو به صورت متحرک، سطح  قطعه را اسکن می کنند. در برخی موارد، نظیر قطعات با ابعاد کوچکتر امکان حرکت رفت و برگشتی قطعات در مقابل نازل های ثابت وجود دارد.

رنگ کوره ای پودری الکترواستاتیک چیست

این نوع پوشش ها اگرچه در خاور دور با اقبال روبرو شد ولی در اروپا و امریکا مورد توجه واقع نشد. علت آن گران قیمت بودن این نوع پوشش های پودری در مقایسه با سایر انواع آن بود.

آشنایی با کفپوش اپوکسی

از اپوکسی اغلب به عنوان کفپوش های اپوکسی یا به اصطلاح کفپوش های بدون درز ( کفپوش های بهداشتی ) استفاده می شود. کفپوش های اپوکسی به دلیل تنوع رنگ و کیفیت و دوام بالا ، سال های متوالی پس از اجرا نیازی به بازسازی نخواهند داشت.

پوشش های پودری از چه اجزایی تشکیل شده اند

پوشش های پودری پوشش هایی هستند که تقریباً تمام مواد اولیه آنها را مواد جامد تشکیل می دهند. این پوشش ها پس از مطالعات بسیار در سال 1962 وارد بازار مصرف شدند. با افزایش مصرف و تکامل دانش تولید آنها در سال های بعد، ظرفیت تولید رشد روز افزونی یافت، به نحوی که میزان تولید آنها در سال 1969 به 1300 تن در سال رسید.

حفاظت در برابر زنگ زدگی

به منظور افزایش چسبندگی رنگ کوره ای و ایجاد پوشش مناسب بر روی سطوح فلز، ضروری است قطعات فلزی بعد از ساخت و قبل از رنگ آمیزی (رنگ کوره ای) مراحل سه گانه چربی زدایی، زنگ زدایی و فسفاته کاری و سپس کشیدن یک لایه آستری را به عنوان زیرسازی رنگ پودری سپری نمایند.

 

رنگبر های رنگ پودری

مختصری در مورد رنگبر های رنگ پودری 

گروه بندی رنگها از نظر طرح و ظاهر

رنگهای چکشی با کیفیت منحصر به فرد و پوشالی با تنوع بسیار در رنگ های مختلف و چشم نواز مورد توجه صنایع همانند صنایع آلومینیوم و لوازم خانگی قرار گرفته است 

گروه بندی رنگها از نظر پایه مواد اولیه

این گروه از آنها داری مقاومت عالی در مقابل انواع مواد شیمیایی اسید سود نمک و حلال خواص مکانیکی ضربه و خمش و سایش و خوردگی هستند

کاربرد پوشش های پودری در صنایع مختلف

امروزه محصولات زیادی در بازار وجود دارند که با رنگ پودری پوشش داده می شوند.

دسته بندی رنگ پودری الکترواستاتیک از لحاظ رزین

همانطور از نام این رنگ مشخص است، علاوه بر سایر رنگ های معمول که به صورت مایع می باشند، این نوع رنگ ها به صورت جامد و در حالت پودری تولید و نگهداری می شوند

خط رنگ پودری

رنگ آمیزی پودری الکترواستاتیک دارای مراحلی است که مجموعه این مراحل در طی فرایندی با عنوان خط رنگ پودری انجام می شود.

شیوه پخت رنگ کوره ای

یکی از مهمترین مراحل پخت رنگ مرحله ی پخت رنگ در کوره های مخصوص می باشد. اما این کار به یک شیوه انجام می گیرد و دارای 4 روش متفاوت است که کاربردهایی متفاوت دارند

مزایای استفاده از رنگ های پودری

مزایای استفاده از رنگ های پودری، صرفه جویی در انرژی و زمان

 

شیوه ی استفاده از رنگ پودری

این نوع از رنگ ها به طوری کلی متشکل از ذرات و رزین خشک می باشد که با رنگ مورد نظر مشتری ترکیب می گردد. سپس با استفاده از تپانچه ی پاششی بر روی سطح قطعات مختلف پاشیده می شود.

رنگ پودری الکترواستاتیک

رنگ پودری با یک تفنگ الکترواستاتیک بر روی سطوح مورد نظر پاشش میشود و 

بالا