رنگ پودری طلایی


قدمت کشف طلا براساس کشفیات باستان شناسی به بیش از 4000 سال قبل از میلاد مسیح میرسد. براین اساس احتمالا اولین فلز کشف شده بشر می باشد , یعنی پیش از عصر حجر. طلا فلزی است زرد رنگ با قابلیت ورقه شدن و چکش خواری بسیار بالا به طوریکه با یک اونس (حدود 28 گرم) از این فلز میتوان مفتولی به طول 820 متر با قطر 5 میکرون یعنی یک دهم تارمورا و بصورت کششی تولید کرد.

طلایی

در آزمایشگاههای بسیار پیشرفته متالورژی ناسا موفق به ساخت ورقه ای بسیارنازک از طلا شده اند که نور براحتی از آن عبور میکند یعنی چیزی شبیه به شیشه ، در حالیکه هیچ فلزی در جهان چنین قابلیتی را ندارد. این ویژگی موجب کاربرد بسیار گسترده این فلز در اکثر محصولات صنعتی شده است. طلا بعنوان یک فلز ارزشمند رایج  پشتوانه اکثر واحدهای پولی جهان و قابل پذیرش در تمام مبادلات مالی میباشد .

این فلز بدلیل درخشش و زیبایی چشم نواز قدیمی ترین ساخته های دست بشر با کاربرد تزیینی را به خود اختصاص داده و این ساخته های دست ساز طلایی از آن زمان تا کنون جزو گرانبهاترین تزئینات بشری محسوب میشود. تا جایی که به اصلی ترین رنگ تزئینی زنانه و مردانه مبدل شده است . حتی ابزار و وسایل و منازل افراد ثروتمند و طبقات بالای جامعه و حکومتی و سلطنتی از دوران باستان تا عصر حاضر با طلا و رنگ طلا ساخته و آراسته شده و میشوند.

این رنگ در معیارهای ارزشگذاری و طبقه بندی فرهنگی و ورزشی واختصاص استاندارد و.... تعیین کننده بالاترین درجه کیفیت است یعنی هر فرد و یا محصول نشان طلا را هدف و کسب آن را موجب افتخار میداند . همچنان که شرکت پوشش فام به دلیل پرچمداری صنعت رنگ پودری ، رنگ این شرکت را طلایی انتخاب کرده است و با توجه به اهمیت و کاربرد بالایی که تزیینات طلایی رنگ در بازار محصولات صنعتی – خانگی و ساختمانی و غیره دارد شرکت های تولید رنگ پودری اقدام به تولید کرده اند.

این محصول در آزمایشگاههای کارخانه های تولید رنگ پودری سختگیرانه ترین مراحل تست را به لحاظ ثبات در طیف طی مراحل مختلف پخت و اعمال پوشش روی فلزات مختلف و تستهای مکانیکی و شیمیایی را به خوبی طی کرده و در خط مصرف آزمایشی گروهی از مشتریان نیز پاسخ مطلوبی گرفته و این امر موجب ترغیب این شرکت ها به تداوم تولید این محصول نموده است . لازم به یاد آوری ست این محصول قبلا در بازار  با طیف تک رنگ و محدود بصورت وارداتی عرضه میشده است اما هم اکنون محصول طلایی با پایه پلی استر آماده ارائه به مصرف کنندگان میباشد. 

 

منابع : hyperrang.com و poosheshfam.com
بالا